Kakkosten ja kutosten paikkatutkimus

Me 6.-luokkalaiset tutkimme yhdessä 2.-luokkalaisten kanssa koulumme eri paikkoja.

Kuvasim2me erilaisia paikkoja ja kirjoitimme niistä. Löysimme mitä mielenkiintoisimpia paikkoja, esimerkiksi haisevia, pelottavia, kivoja, kauniita, juttelupaikkoja jne. Kaikki niistä olivat mielenkiintoisia, ja niitä oli kiva kuvata.

Me 6.-luokkalaiset teimme yhteistyötä 2.-luokkalaisten kanssa pienissä ryhmissä. Se oli aika mukavaa kaikkien mielestä. Me myös tulostimme meidän ottamat kuvat ja liimasimme ne kartongille sekä perustelimme, että miksi ne ovat juuri sellaisia paikkoja.

Lopputulos oli todella hieno! Laitoimme tekemämme kartongit ruokalan seinille. Toivomme, että voisimme tehdä useammin samanlaisia töitä.

Terveisin: 6.-luokkalaiset ja 2.-luokkalaiset <3

Paikkatutkimus Paikkatutkimus